• تماس با ما: 09123002884
  • ایمیل به ما: info@pouyanoil.com
  • ساعت کاری: 10:00 تا 18:00

اخبار ما

روغن موتور

در تولید انواع روغن موتور از شاخص های مختلفی استفاده می گردد و در انتخاب این شاخص ها بایددقت نمود که شاخص های روغن موتور هماهنگ با خودروی شما باشند.روغن موتور خود را بر اساس چه شاخصی انتخاب نمایید؟

آب و روغن دو سیال اساسی در خودرو می باشند که همانند بنزین کیفیت و کمبود آنها مشکل زا می باشد.

در تولید انواع روغن موتور از شاخص های مختلفی استفاده می گردد و در انتخاب این شاخص ها بایددقت نمود که شاخص های روغن موتور هماهنگ با خودروی شما باشند. در اینجا به چند شاخص مهم اشاره می گردد.

  • شاخص API در روغن موتور چیست؟

این شاخص بیانگر کیفیت روغن موتور است. این شاخص را با 2 حرف انگلیسی روی بطری روغن موتور نشان می دهند. حرف اول این شاخص نوع سوخت مصرفی خودرو را بیان می کند که یا دیزلی است و یا بنزینی. و حرف دوم شخاص کیفیت روغن موتور را بیان می کند و از اولین حرف الفبا شروع می گردد یعنی کمترین کیفیت با حرف A شروع می شود. روغن موتورهای قدیمی با شاخص های SA /SB/SC/SD/SE/SF تولید می شدند که به دلیل کیفیت پایینی که داشتند کاملا منسوخ شده اند. برای انتخاب صحیح کیفیت روغن موتور از دفترچه خودروی خویش مراجعه نمایید. بهتر است از همان شاخص کیفیت روغن موتور پیشنهاد شده در دفترچه و یا بالاتر از آن استفاده شود به هیچ وجه از روغن موتور های با سطح کیفی پایین تر استفاده نشود. امروزه از شاخص کیفی برای روغن های موتور با کیفیت SJ/SL/SM/SN  استفاده می‌شود. دقت کنید که سال تولید روغن موتور ربطی به شاخص کیفیت ندارد و بهترین شاخص کیفیت برای روغن موتور با شاخص کیفیت SM و SN می‌باشند. امروزه بالاترین کیفیت روغن موتور SN  می باشد. 

  • شاخص گرانروی روغن موتور

گرانروی یا همان ویسکوزیته یعنی غلظت روغن موتور. این شاخص را می توان به شکل های زیر که بر روی بطری روغن موتور نوشته شده است مشاهده نمود.

(10W-40 , 05W-40 , 05W-30 , 10W-30 , 20W-50 , 0W-20 , …)

عدد سمت چپ و قبل از حرفW  بیانگر ویسکوزیته روغن موتور در هوای سرد و دمای پایین (زمستان) است. هرچه این عدد کمتر باشد یعنی روغن موتور غلظت کمتری دارد و بعبارتی رقیق تر است. با توجه به اینکه در دمای پایین و فصل زمستان امکان دارد روغن موتور غلیظ تر گردد و روانکاری در فصول سرد به مراتب بهتر باید صورت گیرد تا استارت اولیه خوب و درستی داشته باشید و ماشین به راحتی روشن شود. در غیر اینصورت امکان آسیب به موتور و حتی ایجاد خوردگی در قطعات وجود دارد.

عدد سمت راست W  یا همان عدد دوم بیانگر غلظت روغن موتور در درجه حرارت های بالا و فصول گرم است و میزان بزرگی این عدد میزان غلظت روغن موتور را نشان می دهد یعنی عدد بزرگتر برابر است با غلظت بیشتر که در اینصورت روغن موتور سنگین تر می شود.

با توجه به موارد بالا با توجه به منطقه ای که خودرو استفاده می شود روغن موتور خاص خودش را انتخاب نمود:

روغن موتور مناسب برای نواحی سرد سیر:

برای مناطق سرد سیر استفاده از روغن موتور هایی با گرانروی پایین تر جهت استارت اولیه خوب و جلوگیری از خوردگی قطعات توصیه می گردد.

بعنوان مثال در شهرهایی نظیر اردبیل، تبریز، سنندج و … از روغن موتور هایی با گرانروی 0W-20 , 0W-300W-40, 5W-30,05W-40,  استفاده نمود.  

روغن موتور مناسب برای نواحی گرم سیر:

برای مناطق گرمسیر کشور استفاده از روغن موتور هایی با گرانروی بالا توصیه می گردد. برای مثال در شهر­هایی مثل اهواز،بندرعباس، اصفهان و… روغن موتورهای10W-50,10W-40,20W-50,15W-50  توصیه می شود.

برای مشاهده انواع محصولات پویان اویل کلیک کنید.

محصولات

 

روغن موتور

توزیع فرآورده های نفتی پویان
تامین و فروش روانکارهای موتوری , صنعتی و انواع گریس و ضد یخ فروش محصولات نفت بهران , پارس , ایرانول , سپاهان بصورت عمده , بارگیری از پالایشگاه ( حواله ) یا بصورت ترکیبی از انبار موجود می باشد.

اطلاعات تماس

آدرس : آيت الله سعيدى , شهرك صنفى خدماتى چهاردانگه , شهرك سهند , بلوار خليج فارس , سهند هشتم غربى , سوله هاى بنفش , پلاك ١/٨٠١
موبایل : 09123002884
واتساپ و تلگرام :09384086442 
ایمیل : info@pouyanoil.com

 

نقشه

روغن موتور پویان