• تماس با ما: 09123002884
  • ایمیل به ما: info@pouyanoil.com
  • ساعت کاری: 10:00 تا 18:00

اخبار ما

روغن های صنعتی

روغن صنعتی

به روغن هایی که مصرف صنعتی دارند روغن های صنعتی گفته می شود. در واقع محصولات صنعتی شامل روانکارها را روغن های صنعتی می نامند.
کاربرد روغن های صنعتی براساس خواص فیزیکی و شیمیایی متفاوت می باشد. جهت تولید روغن های صنعتی روغن پایه و مواد افزودنی با هم ترکیب می گردند. افزودنی هایی که به روغن پایه اضافه می گردند مواد شیمیایی هستند که با افزودن به مقار معین به روغن پایه خاصیت مورد نظر را به روغن پایه اضافه نمود یا خاصیت موجود را در آن بهبود می بخشد. بدین ترتیب روغن های صنعتی همان روغن های پایه هستند مشخصه خاصی در آن روغن صنعتی اجاد شده یا بهبود بخشیده شده است. تولید روغن های صنعتی شامل مراحل متفاوتی می باشد که شامل تقطیر نفت خام (تقطیر در خلا و تقطیر در جو) سپس آسفالت گیری از طریق افزودن حلال پروپان و سایر روشها جهت خارج نمودن مواد نامطلوب موجود این مرحله همان تصفیه می باشد و سپس موم گیری و بعد از آن تصفیه هیدروژنی که ازت و اکسیژن و ... از روغن خارج می شود تا اینجا به روغن پایه مناسب جهت تولید روغن های صنعتی آماده شد و پس از طی این مراحل روغن پایه با مواد افزودنی در واحد اختلاط مخلوط می گردد و بدین ترتیب روغن های صنعتی تولید می گردند.

انواع مرسوم روغن های صنعتی و کاربر آنها در زیر توضیح داده می شود:

روغن های کمپرسور : این روغن های صنعتی ویسکوزیته (گرانروی) بالایی دارند و در کاهش چسبندگی قطعات انواع کمپرسورهای رفتی و برگشتی و برودتی و سیلندرهای رفت و برگشتی و ... عملکرد خوبی دارند.

روغن توربین : این نوع روغن های صنعتی به سبب افزودنی های خاصی که دارند خاصیت جداسازی هوار از روغن و نیز آب از روغن در انواع توربین های آبی و توربین هی گازی و نیز توربین های بخار ، دارند.

روغن ترانسفورمر: این نوع روغن های صنعتی خنک کننده هستند و جاذب گازهای ناشی از تخلیه الکتریکی بوده و طول عر بالایی دارند و ضداکسیداسیون می باشند.

روغن دنده صنعتی: این نوع روغن های صنعتی جهت روانکاری و کاهش فشار در جعبه دنده انواع دستگاههای صنعتی تولید گردیده اند.

روغن گردشی و روغن هیدرولیک : این نوع روغن های صنعتی در ماشین آلات صنعتی و چرخ زنجیرها و هر تجهیزی که روغن گردشی در آن نیازمند است با پایداری حرارتی ای که ایجاد می نمایند ، کاربرد دارند.

روغن دیزل ژنراتور: این نوع روغن های صنعتی دارای خواصی نظیر خنک کاری و روان کاری خوب در موتورهای دیزیلی سبک و دیزل ژنراتورهای صنعتی کاربرد دارند.

روغن های انتقال حرارت: این نوع روغن های صنعتی در سیستم های انتقال حرارت برای جلوگیری از زنگ زدگی و خوردگی تجهیزات سیستم کاربرد دارند.

روغن های چند منظوره ماشین آلات کشاورزی و سنگین : این نوع روغن های صنعتی با عناوین روغن جعبه دنده ، روغن موتور هیدرولیک در انواع ماشین آلات کشاورزی و ماشین آلات معدنی و حتی ماشین آلات راه سازی به دلیل پایداری ، شاخص گرانروی بالا و مقاومت در برابر زنگ زدگی و سایش و خوردگی مورد استفاده قرار می گیرد.

روغن های محافظ : همانطور که از نام این نوع روغن های صنعتی مشخص است جهت محافظت از سطوح داخلی و قطعه های  فلزی موجود در انواع  موتور های حمل و نقل های دریایی کاربرد دارند..

روغن های صنایع نساجی: این نوع روغن های صنعتی قابل شستشو بوده و در صنایه نساجی بدون اینکه لکه ای بر روی الیاف در مراحل دوخت و تولید بنماید مورد استفاده قرار م گیرد. این روغن های صنعتی روانکاری و خنک کنندگی بالایی دارند.

انواع دیگر روغن های صنعتی نیز تولید و موجود می باشند و در اینجا فقط برخی بهمراه توضیح مختصر ذکر گردیدند.

 

روغن صنعتی

توزیع فرآورده های نفتی پویان
تامین و فروش روانکارهای موتوری , صنعتی و انواع گریس و ضد یخ فروش محصولات نفت بهران , پارس , ایرانول , سپاهان بصورت عمده , بارگیری از پالایشگاه ( حواله ) یا بصورت ترکیبی از انبار موجود می باشد.

اطلاعات تماس

آدرس : آيت الله سعيدى , شهرك صنفى خدماتى چهاردانگه , شهرك سهند , بلوار خليج فارس , سهند هشتم غربى , سوله هاى بنفش , پلاك ١/٨٠١
موبایل : 09123002884
واتساپ و تلگرام :09384086442 
ایمیل : info@pouyanoil.com

 

نقشه

روغن موتور پویان