• تماس با ما: 09123002884
  • ایمیل به ما: info@pouyanoil.com
  • ساعت کاری: 10:00 تا 18:00

اخبار ما

گریس

گریس ماده روانکاری است که در ساختار آن از پرکننده استفاده شده تا بتواند به قطعات متحرک چسبیده و تحت نیروی جاذبه و یا فشار کارکد قطعه جدا می شود.گریس چیست؟

ماده روانکاری است که در ساختار آن از پرکننده استفاده شده تا بتواند به قطعات متحرک چسبیده و تحت نیروی جاذبه و یا فشار کارکد قطعه جدا می شود.

گریس ماده ایست جامد و یا نیمه جامد که از ترکیب یک پر کننده در داخل روغن ساخته شده است.

گریس ماده ایست جامد و یا نیمه جامد که از مشتقات نفتی و صابون و پرکننده تشکیل شده است.

تاریخچه

گریس از عهد باستان مورد استفاده بوده است. اولین گریس ها از چربی های حیوانی ساخته شد. مصریان باستان گریس را از چربی های حیوانی، رزین ها و آهک ساختند که در واقع اولین گریس پایه کلسیمی بود. اولبن عوامل ضدسایش عبارت بودند از سولفور، پودر سرب، گرافیت و آنتیموان. گریس های پایه صابونی لیتیم، باریم و آلومینیوم در دهه های ۱۹۲۰ تا ۱۹۳۰ بکار گرفته شدند. در دهه ۱۹۴۰ تا ۱۹۵۰ اولین گروه گریس های ترکیبی به بازار آمد.

 ساختار

حدود ۸۰ درصد گریس را روغن های معدنی یا سنتزی تشکیل می دهند که نقش مهمی در قوام آن دارند. در صورتیکه این ماده با کیفیت نامناسب مورد استفاده قرار گیرد ساختار گریس بسیار ضعیف و ناپایدار شده و در شرایط سخت بصورت دو فاز درآمده و به قطعات صدمه وارد می کند. دومین ماده تشکیل دهنده گریس، صابون است که ان نیز دارای انواع مختلفی می باشد. برای ساخت گریس، صابون در داخل روغن بوسیله حرارت ترکیب و پخته می شود.

کاربرد گریس:
با توجه به خصوصیات ویژه گریس از این روان کننده در جاهایی که نیاز به کاهش اصطکاک و روانکاری بین قطعات فلزی باشد استفاده می شود. همچنین گریس به دلیل قابلیت تحمل فشار بالا و عدم نشت به خاطر جاذبه و حرکت های چرخشی بین سطوح فلزی انتخاب مناسبی برای روانکاری است.

چه موقع می توان از گریس استفاده کرد؟

نباید گریس را با روغن اشتباه گرفت و در جاهایی که باید از گریس برای روانکاری استفاده شود نباید از روغن استفاده شود.

در موارد زیر می توان از گریس استفاده کرد:

استفاده در ماشین آلات مکانیکی که به صورت متناوب عمل می کنند و همچنین ماشین آلاتی که برای مدت طولانی مورد استفاده قرار نگرفته اند، زیرا گریس به طور مطلوبی در محل مورد نظر باقی خواهد ماند و با ایجاد فیلم روغن از سطح فلز در برابر خوردگی و زنگ زدگی محافظت می کند.
مناسب برای ماشین آلاتی که نمی توان به راحتی و مکررا قسمت های مورد نظر را روانکاری کرد. گریس های با کیفیت قادر خواهند بود قسمت های غیر قابل دسترس را به خوبی روانکاری کنند و برای مدت طولانی و بدون تغییر باقی بماند. همچنین می توان از گریس در بعضی از قسمت های برقی و گیربگس استفاده کرد.
ماشین آلاتی که عملکرد آن تحت شرایط سخت است به عنوان مثال ماشین آلات راه سازی.
مناسب برای قطعات خورده شده. گریس با ایجاد فیلم ضخیم از روغن بر روی سطح خورده شده مانع از تشدید خوردگی شده و موجب افزایش عمر قطعه می شود.
در جاهایی که کاهش صدا دارای اهمیت است.

 

 

گریس

توزیع فرآورده های نفتی پویان
تامین و فروش روانکارهای موتوری , صنعتی و انواع گریس و ضد یخ فروش محصولات نفت بهران , پارس , ایرانول , سپاهان بصورت عمده , بارگیری از پالایشگاه ( حواله ) یا بصورت ترکیبی از انبار موجود می باشد.

اطلاعات تماس

آدرس : آيت الله سعيدى , شهرك صنفى خدماتى چهاردانگه , شهرك سهند , بلوار خليج فارس , سهند هشتم غربى , سوله هاى بنفش , پلاك ١/٨٠١
موبایل : 09123002884
واتساپ و تلگرام :09384086442 
ایمیل : info@pouyanoil.com

 

نقشه

روغن موتور پویان