• تماس با ما: 09123002884
  • ایمیل به ما: info@pouyanoil.com
  • ساعت کاری: 10:00 تا 18:00

اخبار ما

انواع روغن موتورهای هیدرولیک

 انواع روغن موتورهای هیدرولیک یکی از پر مصرف ترین روغن های صنعتی هستند، با توجه به مصرف بالا و کاربردهای مختلف و شرایط کاری  متفاوت و گوناگون ، این روغن نیز از تنوع بالایی برخوردار میباشد.

 روغن هیدرولیک مثل روغن های دیگر از ترکیب "روغن پایه" و مواد افزودنی تولید میگردد. که  با توجه به نوع روغن پایه و مواد افزودنی  آن، کاربرد های مختلفی در سیستم های گوناگون دارد.

انواع روغن موتورهای هیدرولیک یکی از پر مصرف ترین روغن های صنعتی هستند، با توجه به مصرف بالا و کاربردهای مختلف و شرایط کاری  متفاوت و گوناگون ، این روغن نیز از تنوع بالایی برخوردار میباشد. روغن هیدرولیک در یک سیستم نقش انتقال دهنده انرژی را دارد و در صورت بروز مشکل برای این روغن، این وظیفه  انجام نشده و سیستم با اختلال یا توقف در کارکرد مواجه می شود.

بطور کلی انواع روغن های موتورهای هیدرولیک بر اساس استاندارد ISO 6743 به 5 سطح کیفی زیر تقسیم میشوند:

انواع روغن های موتورهای هیدرولیک بر اساس استاندارد ISO 6743

1-  HH:  این نوع روغن با پایه معدنی بدون مواد افزودنی است.که این روغن اولین نسل از روغن های هیدرولیک است.

2-  HL:  این نوع روغن با اضافه کردن مواد افزودنی ضدزنگ و ضد اکسیداسیون بوجود میاید که به این گروه روغن های گردشی نیز اطلاق می شود.

3-  HM:  این نوع روغن با اضافه کردن مواد افزودنی ضد سایش به روغن های HL روغن های هیدرولیک حاصل شد که از پر مصرف ترین  و پر کاربردترین روغن های هیدرولیک می باشند.

4-  HV:  این نوع روغن با بالا بردن شاخص گرانروی روغن های هیدرولیک LHM ، با این سطح کیفیت حاصل شد، که جهت کار کرد در محدوده دمایی وسیع مناسب هستند.

5-  HG: این نوع روغن ها که به روغن هیدرولیک ماشین ابزار شهرت دارند، به واسطه خاصیت چسبندگی که دارد ، در سیستم های کشویی رفت و برگشتی  کاربرد داشته و از سیستم به بیرون پرتاب نمی گردند.

این  نوع تقسیم بندی سطح  کیفیت یکی از معروف ترین و شناخته شده ترین طبقه بندی های روغن های هیدرولیک می باشد .

بطور کلی وظایف انواع روغن موتورهای هیدرولیک ، روانکاری، انتقال نیرو، کاهش اصطکاک ، محافظت از زنگ زدگی اجزاء سیستم و سازگاری با تمام اجزاء سیستم می باشد.

دسته دیگر از روغن های هیدرولیک وجود دارند  که به روغن سیالات هیدرولیک ضد آتش شهرت دارند. این نوع روغن ها در مجاورت با آتش دیرتر شعله ور شده و در برابر انتشار شعله مقاومت می نمایند. این دسته از روغن ها معمولا در مکان هایی که احتمال آتش سوزی زیاد است (مانند درب کوره های ذوب فلزات) کاربرد دارند.

انواع روغن موتورهای هیدرولیک به شدت به آلودگی هایی که با آنها در تماس هستند حساس بوده و خصوصیات فیزیکی و شیمیایی آنها در اثر آلودگی و ایجاد شرایط سخت کاری برای روغن تغییر کرده وسبب کاهش کارایی آنها می شود.

خودرویی که داراي سیستم فرمان هیدرولیکی میباشد، به یک منبع انرژی جهت کمک به راننده در هنگام دور زدن مجهز میباشد. زمان که راننده غربيلك فرمان را می‌چرخاند، پمپ هيدروليك، روغن هیدرولیک را تحت فشار به سيستم فرمان خودرو منتقل میکند و به واسطه اهرم‌ بندي مناسب، چرخ ها به راحتي به طرفين گردش می کنند.

اکثر صاحبان خودرو براین باور هستند  که روغن هیدرولیک نیز باید مانند روغن موتور، زمان و يا كيلومتر کار‌کرد مشخصی دارد، در حالی‌که این موضوع درانواع روغن‌های صنعتی و به خصوص انواع روغن موتورهای هيدروليك به تنوع تجهیزات، شرایط  کارکرد و نوع وظیفه ای که روغن در سیستم انجام می‌دهد وابسته است، از این رو نمی توان برای تمام انواع روغن‌های هیدرولیک زمان مشخصی جهت تعویض مشخص نمود. با این حال تغیر رنگ  وبوی روغن به رنگ روغن سوخته وکف کردن آن میتواند نشان دهنده فرا رسیدن زمان تعویض آن باشد.

روغن موتور روغن هیدرولیک

توزیع فرآورده های نفتی پویان
تامین و فروش روانکارهای موتوری , صنعتی و انواع گریس و ضد یخ فروش محصولات نفت بهران , پارس , ایرانول , سپاهان بصورت عمده , بارگیری از پالایشگاه ( حواله ) یا بصورت ترکیبی از انبار موجود می باشد.

اطلاعات تماس

آدرس : آيت الله سعيدى , شهرك صنفى خدماتى چهاردانگه , شهرك سهند , بلوار خليج فارس , سهند هشتم غربى , سوله هاى بنفش , پلاك ١/٨٠١
موبایل : 09123002884
واتساپ و تلگرام :09384086442 
ایمیل : info@pouyanoil.com

 

نقشه

روغن موتور پویان