• تماس با ما: 09123002884
  • ایمیل به ما: info@pouyanoil.com
  • ساعت کاری: 10:00 تا 18:00

اخبار ما

کاربرد گریس

مخلوط ژلاتيني که در ساخت آن از يک سيال روانساز (مانند روغن ) به همراه يک ماده غليظ کننده ( Thickner ) و سایر مواد افزودني دیگر استفاده شده باشد گریس نام دارد.

گریس

مخلوط ژلاتيني که در ساخت آن از يک سيال روانساز (مانند روغن ) به همراه يک ماده غليظ کننده ( Thickner ) و سایر مواد افزودني دیگر استفاده شده باشد گریس نام دارد. کيفيت گريس و هم چنین ساختار و کارایی آن به  کیفیت و نوع و مقدار ماده غليظ کننده،  کیفیت و میزان مواد افزودني ، مشخصات روغن پايه و همچنين به کیفیت فرآيند توليد وابسته است.

 مهمترین نقش ماده غليظ کننده در گریس به عنوان عامل پايدار کننده درمقابل آب ،  عامل پايدار کننده در دماي بالا و پایین و حفظ کيفيت در زمان مصرف در شرایط گوناگون است.

کاربردهای گریس

در اصل هدف از استفاده از گریس مشابه روغن ها ، براي کم کردن اصطکاک و جلوگیری از افزایش دما  و جلو گیری از فرسايش بين سطوح متحرک ، میباشد. از گریس در مواردی چون ضرورت استفاده از روانساز نیمه جامد با توجه به شرایط قرار گیری و حرکت دو قطعه و یا ضرورت جلو گیری از وارد شدن ذرات خارجی به محل مورد نظر استفاده میشود و گریس مکمل روانکاری در بیشتر سیستم های صنعتی نیز هست.

ریشه کلمه گريس از کلمه لاتين کراسوس ، به معني چربي اقتباس شده است.

تعریف کلی گریس عبارت است از یک ماده جامد تا نيمه مايع که در آن يک عامل سفت کننده در يک روغن مايع معلق است.

اولین تقسيم بندي گريس ها بر مبنای نوع ماده سفت کننده آن ها استوار میباشد. از معمول ترين سفت کننده ها مورد استفاده در گریس صابون هاي فلزي میباشند از دیگر سفت کننده هاي مورد استفاده خاک بنتونيت، سيليکاژل، پلي اوره  را میتوان نام برد و همچنین سفت کننده هاي غير آلي.

گريس با پايه صابوني ، دارای سه جزء است :

چربي یا همان اسید های چرب( حيواني يا گياهي ) که حدودا ً 4 تا 15 درصد کل گريسرا شامل میشود.

مورد دوم استفاده ازيک قليايي است که شامل هيدروکسيد فلز کلسيم ، هيدروکسيد آلومينيوم ، هيدروکسيد سديم ، هيدروکسيد باريم و هيدروکسيد ليتيوم بوده و معمولا 1 تا 3 درصد را گريس از آن تشکیل یافته است.

جزء سوم گريس ،يک مايع میباشد که شامل یکی از موارد زیر است:

روغن پايه معدني ، انواع روغن هاي سنتتيک ، پلي گليکول و هم چنین مخلوطي از مايعات طبق تجربیات سازنده.

اگر ماده سفت کننده گریس یک صابون کمپلکس باشد یعنی استفاده از کمپلکس فلزي در ساختار گریس ، گريس هاي کمپلکس نامیده میشوند. از ویژگی های گريس هاي کمپلکس کارکرد در بيش از درجه حرارت کارکرد گريس هاي با سفت کننده هاي غير کمپلکس است که مزیت بزرگی شمرده میشود. .هدف از ساخت این نوع گریس  بهبود خاصيت مقاومت گريس در برابر درجه حرارت هاي بالاتر، میباشد. گريس کمپلکس ليتيوم ، آلومينيوم ، کلسيم و باريم ازاین گروه هستند.

لزوم توجه به نقطه قطره شدن گريس که عبارت است از ، درجه حرارتي که گريس از حالت نيمه مايع به مايع تبدیل و یا، درجه حرارتي است که در آن روغن شروع به جدا شدن از ماده سفت کننده خود میکند، بسیار مهم است و استانداردی نیز برای آن در نظر گرفته شده است . نقطه قطره شدن توسط روش 2265-D ASTM سنجیده میگردد.

گريس هاي کمپلکس توانای کار در درجه حرارت هاي بالاتر از گريس هاي معمولي را دارند و از این جهت مقاومت زیادتری در مقابل اکسيد اسيون دارند.

 

 

گریس

توزیع فرآورده های نفتی پویان
تامین و فروش روانکارهای موتوری , صنعتی و انواع گریس و ضد یخ فروش محصولات نفت بهران , پارس , ایرانول , سپاهان بصورت عمده , بارگیری از پالایشگاه ( حواله ) یا بصورت ترکیبی از انبار موجود می باشد.

اطلاعات تماس

آدرس : آيت الله سعيدى , شهرك صنفى خدماتى چهاردانگه , شهرك سهند , بلوار خليج فارس , سهند هشتم غربى , سوله هاى بنفش , پلاك ١/٨٠١
موبایل : 09123002884
واتساپ و تلگرام :09384086442 
ایمیل : info@pouyanoil.com

 

نقشه

روغن موتور پویان