• تماس با ما: 09123002884
  • ایمیل به ما: info@pouyanoil.com
  • ساعت کاری: 10:00 تا 18:00

اخبار ما

چه زمانی باید روغن موتور را تعویض کنیم؟

زمان مناسب تعویض روغن موتور بستگی به شرایط مختلف رانندگی دارد. شرایط آب و هوایی مانند گرمای زیاد باعث کاهش زمان تعویض روغن موتور خواهد شد یا وجود گرد و خاک فراوان در محل رانندگی با اتومبیل باعث کاهش زمان تعویض روغن موتور خواهد شد.
همچنین شرایط ترافیک در شهر های مانند تهران اصفهان و مشهد و…باعث کاهش زمان تعویض روغن موتور خواهد شد. طرز رانندگی شما مانند سرعت زیاد یا معمولی ؛ پر گاز رفتن و سرعت بالا نیز باعث کاهش عمر روغن موتور خواهد شد.
حتی مدل ماشینی که سوار می شوید هم تاثیر زیادی در زمان تعویض روغن موتور دارد.
در کل لازم است بدانید فقط کیلومتر ماشین نیست که زمان تعویض را مشخص میکند ؛ ممکن است شما میزان زیادی را در پشت ترافیک بدون انداختن کیلومتر طی کرده باشید که دراین صورت بهتر است بین 5000 کیلومتر تا 7000 روغن موتور تعویض شود.
در شرایطی که فشار معمولی به ماشین می‌آید و بار سنگین یا سرعت زیاد باهاش نرفتید ودر شرایط آب و هوای معمولی هستید و بیشتر اوقات در اتوبان بدون ترافیک رانندگی می‌کنید و از روغن استاندارد استفاده میکنید تا 8000 تا 12000 کیلومتر می توان از روغن موتور استفاده کرد.
روغن موتور به علت جذب آلودگی ها پس از گذشت مدتی تغییر رنگ داده و تیره می شود. البته توجه داشته باشید که اگر روغن موتوری پس از مدتی تیره نشده باشد به این معنی نیست که هنوز عملکرد خوبی دارد، بلکه برعکس باید سریعا تعویض شود! چرا که عدم تغییر رنگ نشان از عدم کارایی در جذب آلودگی های موتور خودرو است واین دوده‌ها و آلودگی‌ها روی قطعات موتور و لابلای آن‌ها ته نشین شده و باعث عدم انتقال حرارت، سائیدگی رینگ و روغن سوزی بیش از اندازه و کاهش کشش موتور خواهد شد.
در واقع عوامل زیادی در زمان مناسب برای تعویض روغن موتور موثرند. نوع خودرو و موتور آن، شرایط کاری موتور، کیفیت فیلتر های هوا و روغن و کیفیت روغن موتور استفاده شده همه و همه بر این موضوع موثرند.
اگر رانندگی با سرعت زیاد و یا در مسیرهایی با شیب زیاد صورت گرفته باشد و یا موتور خودرو در هوای سرد به دفعات خاموش و روشن شده باشد و حتی رانندگی در جاده ها و مسیرهای خاکی و پر گرد و غبار عمر روغن موتور خودرو را کاهش خواهد داد.
همچنین تعویض به موقع فیلترهای هوا و روغن عمر روغن موتور خودرو را افزایش می دهند.
پس حتی اگر به نظرتان می رسد که هنوز زمان زیادی از تعویض روغن موتورتان نگذشته اما از عملکرد موتور خودرویتان مانند گذشته رضایت ندارید بهتر است کیفیت روغن موتورتان را کنترل کنید.

روغن موتور

توزیع فرآورده های نفتی پویان
تامین و فروش روانکارهای موتوری , صنعتی و انواع گریس و ضد یخ فروش محصولات نفت بهران , پارس , ایرانول , سپاهان بصورت عمده , بارگیری از پالایشگاه ( حواله ) یا بصورت ترکیبی از انبار موجود می باشد.

اطلاعات تماس

آدرس : آيت الله سعيدى , شهرك صنفى خدماتى چهاردانگه , شهرك سهند , بلوار خليج فارس , سهند هشتم غربى , سوله هاى بنفش , پلاك ١/٨٠١
موبایل : 09123002884
واتساپ و تلگرام :09384086442 
ایمیل : info@pouyanoil.com

 

نقشه

روغن موتور پویان