• تماس با ما: 09123002884
  • ایمیل به ما: info@pouyanoil.com
  • ساعت کاری: 10:00 تا 18:00

روغن گیربکس CVT

روغن گیربکس همان روغن جعبه دنده یا همان واسکازین است که با اسم های متفاوتی در بازار ماشین شناخته می شود. این روغن که در این مقاله آن را با نام روغن گیربکس نام مب ریم از یک روغن پایه و تعدادی افزودنی تشکیل شده است که در مجموع تشکیل روغن گیربکس را می دهند. این روغن ها زمانی که در جعبه دنده یا همان گیربکس مورد استفاده قرار میگیرند باعث می شوند که خاصیتی به نام خاصیت ضد ترک بودن برای جعبه دنده داشته باشد. بنابراین استفاده از روغن گیربکس باعث می شود که جعبه دنده ترک برندارد و همچنین در طولانی مدت سایش اتفاق نیفتد و جعبه دنده دچار ساییدگی نشود.

سیستم روغن گیربکس CVT چیست؟

سیستم انتقال قدرت متغیر(CVT) که به آن انتقال قدرت پیوسته هم گفته می‌شود، یک سیستم انتقال قدرت اتوماتیک است که به شکل یکپارچه نسبت‌ دنده را تغییر می‌دهد.

CVT یا Continuously Variable Transmission به معنی سیستم انتقال قدرت متغیر است. اولین CVT در سال ۱۹۸۶ به ثبت رسید. تکنولوژی این نوع گیربکس در سال‌های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته است تا آنجا که امروزه چندین کارخانه خودروسازی از جمله جنرال‌موتورز، آئودی، هوندا و نیسان از این تکنولوژی در خودروهای جدید خود استفاده کرده اند و برنامه تحقیقات گسترده‌ای را هم برای بهبود بازده این نوع گیربکس در دستور کار دارند.

روغن گیربکس اتوماتیک تکنولوژی بیزول مخصوص خودروهای با گیربکس اتوماتیک   CVT  (انتقال نیرو متغیر بصورت مداوم ) روغن هیدرولیک با توانایی بالا می باشد. طراحی شده برای جدیدترین نسل خودروهای با سیستم  CVT  با بهترین روغن پایه و مناسب ترین بسته افزودنی محافظت کننده در برابر ایجاد حباب که برای گیربکسهای CVT  بسیار مهم می باشد . محصول فوق حاوی خواص ضد اکسیدان و ضد فرسودگی می باشد و توصیه شده برای استفاده در گیربکس های مدل AUTOTRONIC  کلاس A  و B  مرسدس بنز .

سیستم CVT با سیستمهای انتقال قبلی که تعداد دنده‌های ثابت را در اختیار راننده قرار می‌داد، تفاوت داشته به طوریکه در هر زمان به محور خروجی اجازه می‌دهد سرعت مناسب و نسبت دنده مناسب را بدون وجود محدودیت و باتوجه به شرایط موجود، انتخاب و حفظ نماید.
سیستم CVT با استفاده از دو محور(پولی) که یکی به موتور و دیگری به چرخ‌ها متصل می‌شود(مانند دوچرخه‌های دنده‌ای که با زنجیر نسبت دنده‌ها تغییر می کند) به شکلی ملایم انتقال نسبت دنده میان دنده‌های سبک و سنگین را انجام می‌دهد.

 

توزیع فرآورده های نفتی پویان
تامین و فروش روانکارهای موتوری , صنعتی و انواع گریس و ضد یخ فروش محصولات نفت بهران , پارس , ایرانول , سپاهان بصورت عمده , بارگیری از پالایشگاه ( حواله ) یا بصورت ترکیبی از انبار موجود می باشد.

اطلاعات تماس

آدرس : آيت الله سعيدى , شهرك صنفى خدماتى چهاردانگه , شهرك سهند , بلوار خليج فارس , سهند هشتم غربى , سوله هاى بنفش , پلاك ١/٨٠١
موبایل : 09123002884
واتساپ و تلگرام :09384086442 
ایمیل : info@pouyanoil.com

 

نقشه

روغن موتور پویان